geri

PRODÜKSİYON DESTEĞİ

servisler

Projeniz için gerekli tüm teknik ekipman ve ekip desteği için bizimle iletişime geçin

Prodüksiyon Nedir ?

İngilizceden dilimize giren ve asıl anlamı üretim olan prodüksiyon günümüzde genellikle TV, sinema filmi, reklam ve tanıtım filmleri yapımı için kullanılır. Senaryonun yazım sürecinden çekim takviminin planlanması, teknik ekip ve ekipmanın istihdamından gerekli mekansal kiralamaların yapılması ve satın alımların gerçekleştirilmesi, finansal yönetim gibi herşey prodüksiyon sürecine dahildir. 

Prodüksiyon Aşamaları Nelerdir ?

Üretmek istediğiniz; sinema filmi, müzik klibi, reklam tanıtım filmi ya da bir youtube videosu da olsa en uygun bütçeyle en kaliteli işi ortaya koymak için prodüksiyon aşamaları bilinmeli ve doğru uygulanmalıdır. Bu aşamalar Pre-prodüksiyon, prodüksiyon ve post prodüksiyon aşamalarıdır. 

Pre- Prodüksiyon Aşaması

Tanıtım filmi, reklam filmi, ya da sosyal medya videounuzun çekimine başlamadan önce planlamanın yapıldığı aşamadır. Oluşturacağınız planların nasıl çekileceği, nerelerde çekileceği, nasıl bir planlama yapılacağı gerektiği takdirde video çekim stüdyosu kiralama işleri bu aşamada tasarlanır.  Bu aşamada düzensizlik ya da özenle tasarlanmama gibi bir durum söz konusu olursa, projenin yüksek maliyetlere çıkması hatta daha kötüsü projenin tamamlanamaması gibi problemlerle karşılaşılabilir. 

Prodüksiyon Aşaması

Proje için motor dediğimiz aşamadır. Takvim belirlenmiş organizasyon yapılmış ve tasarım bitmiştir. Artık iş kağıt üzerinde kusursuz planlanan işin hayata geçmesidir. Yöentmenin zihnindeki tanıtım filmi, reklam filmi ya da sinema filminin vücüt bulmaya başladığı aşama prodüksiyon aşamasıdır. Bu aşamanın tamamlanmasından sonra sıra post prodüksiyon aşamasıdır. 

Post Prodüksiyon Aşaması

Post prodüksiyon, Reklam, tanıtım filminiz, sinema ya da belgesel projeniz için en hayati aşamadır. İyi bir projenin hayat bulması için iyi bir kurgu gereklidir. Offline, ve online kurgu olarak iki aşamada gerçekleştirlen post prodüksiyon aşamasında önce hikaye akışı kurgulanır. Sonrasında ise görsel efekt, ses ve müzik tasarımı, color correction ve mix aşamalarından geçerek proje nihai halini alır.  İyi bir kurgu ile akıllardan çıkmayacak bir proje ortaya çıkaracakken, aynı ham görüntülerle kötü tasarlanmış bir kurgu projenin etkisini tamamen bitirebilir. 

Kapsamlı Prodüksiyon Desteğini Masafilm İstanbul'dan Alabilirsiniz

Mecra ve bütçe farketmeksizin, izlenilebilir bir prodüksiyon ortaya koymak tasarım bilgi ve teknik donanım gerektiren kapsamlı bir disiplindir. 

Hayata geçirmek üzere olduğunuz herhangi bir yapım için kısmi ya da kapsamlı prodüksiyon desteği için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Belgesel film, müzik video klipleri, kısa ve uzun metrajlı film, reklam filmleri ya da sosyal medya ve youtube videolarınız için gerekli olan her türlü teknik ekip, ekipman ve organizasyon desteğini masafilm | istanbul'dan sağlayabilirsiniz. 

Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilir, ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. 

hemen teklif al
Hashtag: #Prodüksiyon nedir? #prodüksiyon aşamaları #prenses-prodüksiyon #prodüksiyon #post prodüksiyon #color correction #tanıtım filmi #reklam filmi #sinema ve belgesel projeleri #video çekim stüdyosu kiralama