geri

4K DRONE İLE HAVADAN ÇEKİM

servisler

Markanızı ve işletmenizi drone videoları ile tanıtarak yayın mecranızda bir adım önde olun.

Drone İle Havadan Video Çekimi

 
Havadan drone çekimlerinin, reklam ve tanıtım filmlerinin prodüksiyon kalitesini belirgin düzeyde artırmaktadır. Belgesel filmler, kısa ve uzun metrajlı filmlerde hikayenin etkisinin artırılması ve mekansal anlatımın kuvvetlendirilmesi adına drone çekimlerinden sıkça faydalanılır.  Özellikle emlak sektöründe, yüksek katlı binaların görselleştirilmesinde havadan video çekimi yapan firmalar kendilerini daha net ifade etmekte ve sektörlerinde fark yaratmaktadır. Değişken gün ışığı faktörü, doğru pozlama, uygun uçuş zamanlaması ve güvenlik gibi unsurlar sebebiyle uçuşların sertifikalı drone plotlarıyla yapılması oldukça önem arzetmektedir. 
 

Drone ile Havadan Çekim Tanıtım Filmi İçin Neden Önemlidir?

Tanıtım filmi ve reklam filmindeki prodüksiyon kalitesi, markanızı ve sizi daha iyi ve etkili anlatmanın yanında markanızı güçlü göstermek için de oldukça önemlidir. Bu etkiyi artıran argumanlardan biri de tanıtım filminizde kullanacağınız drone ile  havadan video çekim planlarıdır. Bu sayede kendinizi ifadede bir fark yaratabilirsiniz. 

Drone Çekimde Pozlama ve Filtrelerin Önemi

Sadece drone uçurmak ve kayıt tuşuna basmakla etkileyici havadan video çekim planları yakalanamayabilir. Doğru pozlama yapılmadığı ya da doğru filtreler kullanılmadığı taktirde planda göstermek istediğiniz görsel karanlık ya da fazlasıyla aydınlık çıkacaktır. Gündüz yapılan çekimlerde kullanılacak filtrelerle yapılan LOG formatında çekimlerle post prodüksiyon aşamasında daha kaliteli bir grade ortamı yaratılabilir. Böylelikle hem izleyiciye göstermek istediğiniz konu hem de havadan çekimin olmazsa olmazı gökyüzü net ve kaliteli bir şekilde ekrana yansıyacaktır. 

Drone Çekimde Kamera Hareketinin Önemi 

Havadan video çekiminde dronunun gökyüzünde yapacağı kamera hareketi işin sinematografisi ile doğrudan ilintilidir. Hikayenin ya da akışın ritmine uymayan bir drone çekimi izleyenlerin algısını dağıtacak ve reklam filminizin etkisini önemli ölçüde düşürecektir. Ayrıca akış başladıktan sonra yapılan pan ya da tilt aksiyonları akışı bozmakla kalmayıp tanıtım filminizi fazlasıyla amatör gösterecektir. Prodüksiyon kalitenizi artırmanız için tercih ettiğiniz havadan video çekim planınız işinizi daha da kötü gösterebilir. 

 

Emlak Sektörü için Havadan Video Çekiminin Önemi

Devam eden büyük inşaat projelerinin sürecini proje ortaklarına anlatmak, yeni ve cazip projeleri en etkili bir şekilde emlak pazarına sunmak, Ya da yüksek metrekarelerdeki arazilerin konumunu ve cazibesini tam olarak ifade edilmesi havadan video çekimi ile mümkündür. Mimari çekimler, arazi çekimleri, inşaat projesi çekimleri gibi alanlarda sinematografik kaygılarla yapılan drone çekimleri sizi daha farkedilir yapacaktır. 

Uçuşlarda havadan çekim planlarına sinematografik bir dil kazandırıyoruz. LOG olarak yaptığımız çekimlerde sonradan yaptığımız renklendirme işlemi ile markanızın ya da konseptinizin temasına uygun etkileyici planlar oluştuturuyoruz.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

hemen teklif al
Hashtag: #Drone #havadan cekim #emlak cekimi #LOG cekim #emlak #reklam ve tanıtım filmi #belgesel film #drone çekimi